Vyvinuli jsme NILCOTT® materiál, tedy bavlnu, která je 100% molekulárně recyklovatelná. Navíc již na začátku má v sobě 50 % recyklátu, případně je plně GOTS certifikovaná. NILCOTT® materiál je stejně kvalitní a příjemný jako klasická bavlna. Nevyžaduje ani žádnou speciální péči. Každý kilogram recyklovaného NILCOTT® materiálu uspoří 14 740 litrů vody, 23 kg emisí CO2, 56 kwh energie, 1,1 kg chemikálií a 10,5 m2 půdy.
nilcott recycled

NILCOTT® Recycled

NILCOTT® Recycled je bavlněný materiál s nejvyšším obsahem recyklované bavlny na trhu, které obsahuje 50 %. Zbylých 50 % tvoří organická bavlna. Zároveň jsme design našich produktů z NILCOTT® Recycled materiálu navrhli tak, aby každý produkt byl 100% recyklovatelný.

nilcott organic

NILCOTT® Organic

Materiál NILCOTT® Organic vyrábíme ze 100% GOTS certifikované bavlny. GOTS certifikát je nejpřísnější certifikace pro přírodní materiály, která pokrývá celý proces výroby produktu – od vypěstování samotné bavlny, přes její zpracování, výrobu látky až po finální šití. Zároveň je tento materiál na konci jeho života plně recyklovatelný díky unikátní technologii molekulární recyklace.

Výroba

Oblečení, ve kterém se budete cítit jako v bavlnce vy i naše planeta

Bavlna je jedním z nejpoužívanějších a zároveň nejvíce ekologicky náročných textilních materiálů. Na výrobu jednoho trička připadá až 2 700 litrů vody, přes 4 kg emisí skleníkových plynů a nepřeberné množství chemikálií a pesticidů. V Nilmore® tyto dopady bavlny snižujeme na minimum.

Jak vrátit oblečení k recyklaci?