Cirkulární koloběh

_co je to cirkulární oblečení

Vše začíná cirkulárním designem, který respektuje požadavky na recyklaci. Poté oblečení putuje k vám, dělá vám dlouhou dobu radost, a pak máte možnost nám ho vrátit.

My jej následně recyklujeme a vyrobíme z něj nové, stejně kvalitní oblečení. Je to nekončící proces, kde se odpad stává zdrojem a šetří se tak naše příroda.

Jak vrátit k recyklaci>>

Miluj. Oblékej se. Vrať.

Recyklace

_recyklace

Společně s vědci z VUT v Brně a technologickými partnery jsme vyvinuli dvě cesty recyklace našeho NILPLA® textilu. Molekulární a termomechanickou. Při molekulární dochází k rozložení látek na molekuly, které jsou opětovně složeny. Touto cestou jsme schopni recyklovat 87 % váhy oblečení nekonečněkrát.

Termomechanická recyklace probíhá roztavením materiálu a jeho opětovným zvlákněním. Tímto způsobem dokážeme recyklovat až 98 % váhy oblečení. Lze ji použít pro jeden materiál jen několikrát, poté je potřeba použít první způsob. A co recyklace přináší? Není při ni spotřebovávána žádná voda a dochází k 77% úspoře energie oproti výrobě ze surovinového zdroje.

Více o ekologii>>

Výroba

Přicházíme s unikátním cirkulárním konceptem a potřebujeme vaši pomoc

Jsme jediná oděvní značka, která se stará o celý cirkulární proces – od výroby, přes distribuci až po zpětný sběr a recyklaci včetně jejího propojení s novou výrobou. Věříme, že změna oděvního průmyslu odspodu, od zákazníků a značek, je mnohem efektivnější než ta shora v podobě nařízení a regulací, proto přebíráme zodpovědnost za celou cirkulární smyčku. K tomu však potřebujeme vaši pomoc - vraťte nám oblečení jakmile ho jednou obnosíte, aby mohlo být recyklováno. Změna je volba. Společně měníme svět oblečení_m.