V současnosti se 65 % oblečení vyrábí z fosilních paliv a na konci je spáleno či skládkováno. Tím je textilní průmysl zodpovědný až za 10 % globálního oteplování. Už od roku 2018 zkoumáme, jak udělat módu cirkulární, generovat méně emisí, využívat méně vody a zdrojů a zanechat pozitivní dopad na planetu. Společně s recyklačními partnery jsme tak vyvinuli NILPET® materiál.
Cirkulární koloběh

_100% recyklovaný a 100% recyklovatelný

Přinášíme na trh cirkulární polyester NILPET®. Produkty, které nabízíme, jsou vyrobeny ze 100% recyklovaného polyesteru získávaného z polyesterového textilního a obalového odpadu, a zároveň jsou díky našemu Nilmore® Circular System 100% recyklovatelné bez ztráty kvality. Díky tomu ušetříme až 38 % CO2 emisí, 50 % vody a 51 % chemikálií v porovnání s klasickým polyesterem.

Recyklace

_vlastnosti, díky kterým je NILPET® jedinečný

NILPET® dosahuje nejen stejné kvality jako klasický polyester, vylepšená technologie nám navíc umožňuje dosáhnout lepší prodyšnosti a funkčnosti textilie. Textil je možné přizpůsobit tak, aby byl odolný vůči skvrnám. Tato úprava proti skvrnám odpuzuje tekutiny na bázi vody (káva, džusy, nealkoholické nápoje) a tekutiny na bázi oleje (omáčky, kečup). Oblečení navíc neutralizuje bakterie způsobující tělesných zápach a je nekrčivé.

Výroba

_konec plastovému odpadu

NILPET® produkty si od nás můžete koupit, nosit je jak dlouho uznáte za vhodné a pak nám je máte možnost vrátit. Produkty, které se nám od vás vrátí, recyklujeme a poté z nich vyrábíme zase nové, stejně kvalitní. Vytváříme tak uzavřený koloběh, ve kterém eliminujeme odpad, šetříme přírodní zdroje a naši planetu.