Vše začíná v mořích, na skládkách a ve výrobách, odkud je získáván polyamidový odpad v podobě rybářských sítí, koberců, zbytků látek či průmyslových odřezků. Jejich recyklací z tohoto odpadu vzniká materiál CIRPAD, 100% recyklovaná a zároveň 100% recyklovatelná látka se stejnými vlastnostmi jako má její konvenční varianta z fosilních zdrojů.
Polyamidové rybářské sítě

_z oceánského odpadu k cirkularitě

CIRPAD materiál je jedním z nejpevnějších a nejodolnějších textilních materiálů vůbec. Můžeme ho recyklovat stále znovu a znovu bez ztráty jeho kvality a bez surovinových zdrojů. Díky tomu snižujeme vliv tohoto materiálu na globální oteplování o 70 % oproti jeho výrobě z fosilních paliv. Vodní stopa tohoto materiálu je menší o 86 %.

CIRPAD polokošile

_cirkulární koloběh polyamidového odpadu

Polyamidový odpad se získává a recykluje v Itálii u našich partnerů, kteří drží GRS certifikát (Global Recycled Standard). Tato certifikace ověřuje a sleduje množství recyklátu v produktech. Látky a oblečení vyrábíme u nás v České republice. Jakmile se nám sejde dostatečné množství produktů nebo zbytkového materiálu, odesíláme odpad k recyklaci našim partnerům v České republice. Recyklát poté putuje zase k nám a my z něj vyrábíme nové látky a oblečení.