Po dlouhé odmlce bude rok 2022 konečně nabitý offline akcemi! Těšit se můžete na festivaly, slow markety nebo swapy. Kam se za nimi vydat a kde se společně uvidíme?

ReFashion

První ročník akce věnované udržitelné módě se uskuteční v rámci Fashion Revolution Weeku v Ostravě 19.-24. dubna 2022. Během celého týdne se můžete zúčastnit různých přednášek, workshopů, diskuzí se zajímavými hosty, promítání dokumentárních filmů nebo módních přehlídek lokálních tvůrců. Celý týden pak bude zakončený víkendovým veletrhem, kde své produkty ukážou designéři a značky udržitelné módy včetně Nilmore®! Kromě stánku s cirkulárním oblečením můžete shlédnout také prezentaci zakladatele Nilmore® Mikuláše Hurty.

Více informací o akci a podrobný program najdete na stránkách festivalu.

Refashion

Slou Days

Již tradiční událost udržitelné módy se letos uskuteční 27. a 28. května 2022 v pražských Holešovicích a vůbec poprvé na ni bude vstup zdarma. Těšit se můžete na veletrh udržitelných módních značek doplněný o přednášky a workshopy. Součástí je i soutěž o nejudržitelnější značku roku S Brand, ve které se Nilmore® podařilo v minulém roce zvítězit. Letos tam proto Nilmore® nemůže chybět! Přijdete se za námi podívat a vyzkoušet si nové kousky jarní kolekce?

Aktuální informace o akci najdete na Slou.cz.

Slou Days

Mint Market

Těchto trhů s udržitelnou módou, šperky, přírodní kosmetikou a lokálními pochoutkami se můžete každoročně zúčastnit na mnoha místech po celé České republice. Nilmore® uvidíte na podzim v Ostravě! Více informací najdete na stránkách Mint Marketu.

Mint market

Festival Evolution

Festival Evolution je akce, která se zaměřuje na certifikované bioprodukty, ekologicky šetrné výrobky a služby a novinky z oblasti zdravých potravin a přírodních produktů. Letos proběhne na podzim v pražských Holešovicích. Konkrétní datum, vstupenky a další informace najdete na webu festivalu.

Festival

Swapy

O co se jedná? V podstatě o výměnu produktů. Pokud se vám hromadí ve skříni nechtěné nebo nepoužívané oblečení, které není nijak poškozené, stačí ho jen vyprat, vyžehlit a přinést na danou akci. Oblečení všech účastníků se vystaví a vy si tak můžete domů odnést nechtěné oblečení někoho jiného výměnou za to svoje. Mezi organizace, které pravidelně swapy pořádají patří například SWAP Prague nebo Centrum cirkulární módy.

Swap

Chybí vám tady nějaká konkrétní akce? Dejte nám vědět a my náš seznam s radostí aktualizujeme.